Offers “Procter & Gamble”

Expires soon Procter & Gamble

Inginer Automatizari PC&IS

  • ROMANIA

Job description

Description

Descrierea Jobului

Interventiipentru identificarea si remedierea defectelor electrice sau de programare la instalatii de automatizare

Proiectare si realizare de tablouri de automatizare

Realizarea de aplicatii cu convertizaoare de frecventa si servoactionari

Depanarea echipamentelor electronice industriale

Raspunde de intretinerea si repararea utilajelor electrice

Desfasoara operatiuni complexe privind asamblarea si repararea utilajelor din spatiul de productie

Programarea si configurarea echipamentelor de automatizare

Participarea la instalarea/punerea in functiune a echipamentelor sau a sistemelor livrate

Instruirea operatorilor si a personalului angajat in mentenanta, pentru sistemul livrat

Identifica si recomanda schimbari / imbunatatiri in procesul de productie, imbunatatirea productivitatii liniilor de fabricatie

Colaboreaza cu operatorii de la liniile de fabricatie si cu seful de schimb, pentru interventii la liniile de fabricatie

Participa in cadrul echipelor de proiect la implementarea proiectelor noi.

Beneficii

Posibilitatea de a activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic

Posibilitatea de dezvoltare a carierei într-o companie solidă

Posibilitati de promovare în cadrul companiei

Pachet salarial atractiv, bonuri de masa, beneficii

Transport disponibil pe ruta Ploiesti - Urlati si Urlati - Ceptura.

Qualifications

Cerinte:

Absolvent electronica, automatica, electrotehnica

Experienta in domeniul actionarilor electrice (convertizoare de frecventa si servoactionari)

Experienta in programare PLC si HMI (Omron, Siemens, Schneider, Eaton, Rockwell etc.)

Cunoașterea produselor din domeniul automatizărilor industriale

Limba engleză la nivel comunicativ + notiuni tehnice

Persoana dinamica, organizata, atenta la detalii

Experienta in configurarea sistemelor tip „robotic vision” Keyence, SICK, Cognex

Experienta in utilizarea protocoalelor de comunicatie din industrie (PROFIBUS, PROFINET, MODBUS, ETHERNET/IP si altele)

Cunostinte de baza in programarea calculatoarelor

Experienta in proiectarea schemelor electrice si pneumatice pentru instalatiile de automatizare

Disponibilitate de a lucra in delegatie (interna si/sau externa)

Bune abilitati de lucru in echipa

Experienta in utilizarea echipamentelor de retea (Switch-uri, cuploare, gateway-uri)

Avantaj: Calificare ANRE minim grad I

Programarea robotilor industriali ABB, FANUC, Universal Robots, constituie un avantaj.

Job locations:
Urlaţi, Prahova, Romania Job Type: Full-time Req No: MFG00006584

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory