Offers “Pirelli”

Expires soon Pirelli

Internship - Quality System

  • Milano Marittima (Provincia di Ravenna)
  • Accounting / Management control

Job description

·  Milano
·  Quality
·  no experience

Principali Attività:

Il/la candidato/a sarà inserito/a all'interno della Direzione Qualità nel team Quality System e supporterà il tutor e il team nelle seguenti attività:

•    Studio, preparazione e stesura di procedure, norme e flussi necessari al Sistema di Gestione per la Qualità (Perimetro HQ e Global)
•    Coordinamento dei plant esteri in merito alle attività di Sistema di Gestione per la Qualità
•    Pianificazione, coordinamento ed esecuzione degli audit interni/esterni (Perimetro HQ e Global)
•    Monitoraggio dello stato delle azioni correttive e preventive e relativo reporting (Perimetro HQ e Global)

Requisiti :
•    Laurea magistrale in Ingegneria (inclusa conoscenza elementi di Qualità e Statistica)
•    Ottime capacità relazionali
•    Ottima capacità di sintesi e di organizzazione
•    Preferibile passione per il mondo industriale/automotive
•    Ottima conoscenza della lingua inglese e del pacchetto MS Office
•    Preferibile conoscenza ISO 9001/19011

Operator productie Slatina

·  Slatina
·  Operation

Daca esti in cautarea unui loc de munca, vrei sa ai un program bine definit, perspective de calificare profesionala si dezvoltare in cadrul unei companii de top, aplica acum!

Ce iti oferim:

·  Salariu de incadrare;
·  Spor de 100% pentru orele suplimentare;
·  Spor de noapte si bonus de tura continua;
·  Spor de vechime;
·  Bonus de performanta;
·  Tichete de masa;
·  Tichete de vacanta;
·  Subventie pentru transport;
·  Asigurare de viata si accidente

Cerinte:

·  Minim studii medii;
·  Disponibilitate lucru in 3 schimburi;
·  Atentie la detalii;
·  Seriozitate si implicare

Inginer mecanic mentenanta Slatina

·  Slatina
·  1 - 3 years

Inginer mecanic Slatina

Asigura functionarea corecta a utilajelor din productie. Asigura realizarea unor lucrari complexe de intretinere in scopul prevenirii defectiunilor de orice natura. Monitorizează si analizează indicatorii de performanta ai departamentului.

Responsabilitati

•    Planifica, coordoneaza si participa la executia lucrarilor de interventie asupra tuturor utilajelor, echipamentelor si instalatiilor din  fabrica;
•    Asigura minimizarea pierderilor de productie (resurse si timp) prin executarea la timp si in bune conditii a lucrarilor de mentenanta ;
•    Analizeaza cauza si factorii care au contribuit la aparitia defectiunii/incidentului si colaboreaza cu departamentele implicate pentru rezolvarea problemelor recurente;
•    Stabilirea si planificarea tuturor resurselor necesare lucrarilor de intretinere;
•    Coordoneaza echipa de mentenanta din subordine in vederea  asigurarii bunei functionari a utilajelor si instalatiilor necesare realizarii de produse de inalta calitate in timpul alocat, in conformitate cu specificatiile si cerintele companiei;
•    Participa la elaborarea planului anual de mentenanta  a utilajelor, echipamentelor si instalatiilor si evaluarea anuala a lucrarilor de interventie executate.

Cerinte profil

Educatie: Facultatea de Mecanica sau Electromecanica, Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice, TCM
Competente :
-AUTOCAD
-Cunostinte bune Pneumatica si Hidraulica, precum si citirea si interpretarea desenului tehnic
-Cunostinte bune pachetul Microsoft Office
Experiența : Minim 3 ani experienta ca Inginer Mecanic in domeniul Industrial
Altele: Limba engleza, Flexibilitate, Persoana dinamica, cu buna capacitate de adaptare la un mediu de lucru international

Leiter Operative Planung (m/w/d)

·  Breuberg
·  5 - 10 years

An unserem Standort in Breuberg suchen wir

Ihre Aufgaben:

·  Verantwortlich für die operative Produktionsplanung für die Produktionsbereiche CAR in Breuberg
·  Disziplinarische Verantwortung für die Produktions-, Planungs-, Materialflusskoordinatoren in der Schicht und die Konfektions-, Heizungsplaner in der Normalschicht
·  Entwicklung und Coaching der Mitarbeiter mit Fokus auf deren Weiterentwicklung/ Problemlösung/ Systemverbesserungen und der Erhöhung des Multiskill-Levels
·  Koordination/ Leitung von bereichsübergreifenden Projekten wie z.B. Materialmangel-reduzierung oder Einführung neuer Planungssysteme
·  Verbesserung und Weiterentwicklung der Planungssysteme in Zusammenarbeit mit den entsprechenden Schnittstellenfunktionen in der Organisation
·  Unterstützung bei internationalen Planungsprojekten
·  Balancierung und Optimierung des Produktionsplanes im Aufgabenbereich hinsichtlich der verfügbaren Ressourcen (Personal/Maschinen)
·  Rücklaufmanagement

Ihr Profil:

·  Sie haben ein abgeschlossenes technisches oder wirtschaftliches Studium mit mehrjähriger relevanter Berufserfahrung
·  Sie haben sehr gute Produkt- und Prozesskenntnisse sowie Kenntnisse in der Produktionsplanung
·  Sie verfügen über sehr starke analytische Fähigkeiten und idealerweise Erfahrung in der Erstellung von Analysen/Forecasts oder Planning.
·  Sie zeichnet eine hohe Eigeninitiative, Teamfähigkeit sowie Kommunikationsgeschick aus
·  gute Englischkenntnisse in Wort und Schrift, Italienischkenntnisse wünschenswert
·  sehr gute MS-Office Kenntnisse (inbes. Excel/Access) und SAP

Ihr Kontakt:

Christian Heckmann

Recruiting & Employer Branding

Telefon (0 61 63) 71 26 30

Geben Sie Ihrer Zukunft Profil!

Wir freuen uns über Ihre aussagefähige Bewerbung mit Angaben zu Ihrer Kündigungsfrist sowie Ihren Gehaltsvorstellungen.

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory